• Délka: 4 min 20 sec.
  • Žánr: Reportáž
  • Rok výroby: 2017
  • Kamera a režie: Roman Rezek

Nedávno někdo prohlásil, že „malé firmy jsou na prd, že budoucnost podnikání patří jen těm velkým a silným“. No potom ale chudák zákazník, který bude muset platit kromě práce také hordu vrátných, sekretářek, úředníků, vedoucích a manažerů. Ano, soukromník, specialista na jednu profesi se nemůže zabývat vším. ale může spolupracovat s dalšími soukromníky na jednom velkém projektu, na němž se podílejí jenom a pouze ty profese, které jsou nezbytně třeba. Stejným způsobem pracujeme také my, filmaři.

Ale jak se seznámit s potenciálními spolupracovníky a jak najít nové zákazníky? – K tomu právě může pomoci tržiště řemesel. Lidé se mohou neformálně pobavit i nakoupit, mistři předvést svá umění, seznámit se a navzájem posoudit svou práci.

Otcem této geniální myšlenky i snad zakladatelem nebo obnovitelem této krásné tradice není kupodivu vrcholový manažer nebo úředník státní správy. Je jím opravdový fachman a znalec své profese, klempíř Pavel Tóth se svou manželkou, kteří tuto sešlost zrealizovali na svém vlastním pozemku letos poprvé.

Doufáme, že naše kamery budou přítomny i při dalších ročnících této jedinečné události.

Doufám, že jste z těchto několika řádků pochopili rozdíl mezi tolik opěvovanými farmářskými trhy a tržištěm řemesel; tržiště řemesel jsou vlastně farmářské trhy povýšené na druhou !!!